Description
Double-walled insulated coolers, enabling the temperature of pre-refrigerated drinks to be retained for up to 4 hours, thanks to the vacuum between the walls. No more need for ice, or water.
Home / Products /
QAR 127.05
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
Double-walled insulated coolers, enabling the temperature of pre-refrigerated drinks to be retained for up to 4 hours, thanks to the vacuum between the walls. No more need for ice, or water.
Data sheet
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact |
|---|---|
| Diameter | 12 cm |
| Height | 20.1 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Main strength 1 | stays cold for a long period of time |
| Main strength 2 | lightweight |
| Main material | stainless steel |
| Range | HYPINOX |
| Sales argument | Customizable |
| Weight | 525 g |
| Pricing Strategy | BETTER |
Specific References
| EAN13 | 5013168505152 |
|---|
Double-wall enabling the temperature of pre-refrigerated drinks to be retained for up to 4 hours, thanks to the vacuum between the walls.