Description
Glass featuring diamond-shaped geometric patterns, which will give your tables a modern touch.
Home / Products /
QAR 32.79
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
Glass featuring diamond-shaped geometric patterns, which will give your tables a modern touch.
Data sheet
| Level | 29 cl |
|---|---|
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact |
| Diameter | 8.5 cm |
| Height | 9 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Main strength 1 | Heavy and solid glass. |
| Main strength 2 | Excellent shine. |
| Main color | transparent |
| Main material | glass |
| Range | CONCERTO |
| Sales argument | Customizable |
| Terms of use | dishwasher safe |
| Weight | 313 g |
| Pricing Strategy | BEST |
Specific References
| EAN13 | 8001691314607 |
|---|