Description
Sleeve containing a double-point napkin measuring 38x38cm, folded into 19×9.5cm – matching colours. Exclusive, elegant and attractive design for a quick set-up during service.
Home / Products /
QAR 52.92 Original price was: QAR 52.92.QAR 26.46Current price is: QAR 26.46.
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
Sleeve containing a double-point napkin measuring 38x38cm, folded into 19×9.5cm – matching colours. Exclusive, elegant and attractive design for a quick set-up during service.
Data sheet
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact |
|---|---|
| Length | 10 cm |
| Breadth | 20 cm |
| Environmental label | FSC |
| Customer packaging | 50 pièces |
| Main strength 1 | Goes perfectly with the Lisah tablecloths and table runners. |
| Main strength 2 | Ideal product for indoor or outdoor use. |
| Main strength 3 | On-trend colours. |
| Main strength 4 | Save time when dressing the table. |
| Main color | grey |
| Main material | cellulose wadding |
| Range | ISI |
| Sales argument | Customizable Eco Friendly |
| Secondary materials | paper |
| Weight | 2350 g |
| Thickness | 17 g/m² |
| Number of folds | 2 |
| Pricing Strategy | BETTER |
Specific References
| EAN13 | 3660020025147 |
|---|
QAR 113.40 Original price was: QAR 113.40.QAR 35.15Current price is: QAR 35.15.
QAR 107.10 Original price was: QAR 107.10.QAR 37.49Current price is: QAR 37.49.
QAR 58.38 Original price was: QAR 58.38.QAR 20.43Current price is: QAR 20.43.