Description
Highly durable and easy to clean,
Home / Products /
QAR 421.05
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
Highly durable and easy to clean,
Data sheet
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact |
|---|---|
| Length | 29 cm |
| Height | 47.5 cm |
| Breadth | 29 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Shape | square |
| Main strength 1 | Highly durable |
| Main strength 2 | Easy to clean |
| Main color | purple |
| Main material | plastic |
| Detail of main material | polypropylene (pp) |
| Weight | 0.08 kg |
| Color shade | aubergine |
| Chipping guarantee | Without warranty |
| With lid ? | Without cover |
| With handle(s) ? | Without handle |
| With wing ? | Without wing |
| Pricing Strategy | BEST |
Specific References
| EAN13 | 8421661007405 |
|---|
QAR 1,575.00 Original price was: QAR 1,575.00.QAR 1,023.75Current price is: QAR 1,023.75.