Description
Transparent jug, bisphenol A-free.
Home / Products /
QAR 30.01
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
Transparent jug, bisphenol A-free.
Data sheet
| Level | 95 cl |
|---|---|
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact |
| Diameter | 10.5 cm |
| Height | 17 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Shape | round |
| Main strength 1 | Durable. |
| Main strength 2 | Easy cleaning. |
| Main color | transparent |
| Main material | plastic |
| Detail of main material | SAN |
| Sales argument | BPA Free |
| Terms of use | dishwasher safe |
| Weight | 174 g |
| Pricing Strategy | GOOD |
Specific References
| EAN13 | 3660020035863 |
|---|