Description
For mixing, whipping, storing, setting aside. 18/10 stainless steel Height 8 cm Capacity 2.8 l
Home / Products /
QAR 27.34
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
For mixing, whipping, storing, setting aside. 18/10 stainless steel Height 8 cm Capacity 2.8 l
Data sheet
| Level | 2.8 L |
|---|---|
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact |
| Diameter | 24 cm |
| Height | 8 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Shape | round |
| Main strength 1 | Functional. |
| Main strength 2 | Easy to clean. |
| Main material | stainless steel |
| Terms of use | dishwasher safe |
| Weight | 160 g |
| Handle ? | without hanlde |
| Reinforcement ? | without reinforcement |
| Pricing Strategy | GOOD |
Specific References
| EAN13 | 3660020046418 |
|---|