Description
Bar glass with a heavy base. Cut glass at the base – an incredibly elegant glass.
Home / Products /
QAR 30.63
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
Bar glass with a heavy base. Cut glass at the base – an incredibly elegant glass.
Data sheet
| Level | 43 cl |
|---|---|
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact |
| Diameter | 8.2 cm |
| Height | 14.09 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Main strength 1 | Highly transparent glass. |
| Main strength 2 | Heavy base. |
| Main strength 3 | Cut glass |
| Main color | transparent |
| Main material | glass |
| Range | MIX AND CO |
| Terms of use | dishwasher safe |
| Weight | 402 g |
| Pricing Strategy | BEST |
Specific References
| EAN13 | 8001691315253 |
|---|