Description
Gastronorm-compliant tray with non-slip feet, brilliant finish, Perfectly suited for use with the Superbox boxes,
Home / Products /
QAR 149.10
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
Gastronorm-compliant tray with non-slip feet, brilliant finish, Perfectly suited for use with the Superbox boxes,
Data sheet
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact |
|---|---|
| Length | 32.5 cm |
| Height | 1.5 cm |
| Breadth | 26.5 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Shape | rectangular |
| Main strength 1 | Non-slip feet, |
| Main strength 2 | For use with the Superbox containers for the greatest effect, |
| Main color | white |
| Main material | melamine |
| Range | ZERO |
| Weight | 0.95 kg |
| Chipping guarantee | Without warranty |
| With lid ? | Without cover |
| With handle(s) ? | Without handle |
| With wing ? | Without wing |
| Pricing Strategy | BEST |
Specific References
| EAN13 | 4004133841864 |
|---|